Li Ning finala - završni turnir sezone, još jedan uspjeh Lin Dana

Od 14.12.2011. pa do 18.12.2011. godine održan je završni turnir Svjetske super serije, finala u kojima je učestvovalo po 8 najboljih u ženskoj i muškoj konkurenciji u svim takmičarskim kategorijama (singl, dubl, mix).

 

Turnir je održan u kineskom gradu Liu Zhou u provinciji Guangxi. Boreći se za nagradni fond od 500.000,00 dolara, najbolji badmintonaši su u međusobnim okršajima badminton fanovima pružili čitav niz sjajnih mečeva, sa mnogo vrhunskih poteza i rezultatske neizvjesnosti.

 

Lin Dan je još jednom pred kraj sezone bio nedodirljiv i u finalu je Čen Longu uzeo pobjedu i ček na 40.000,00 dolara.

 

 

Evropljani su pružali sjajan otpor, čast su Evrope su pobjedom u muškom dublu odbranili Boe/Mogensen, ali ipak su prva mjesta ovaj put  u većem broju bila  rezervisana za predstavnike Azije.

 

 

 

Finala rezultati


Muški singl:

Lin Dan (China)  pobjedio  Chen Long (China) 21-12, 21-16


Muški dubl:

 Mathias Boe-Carsten Mogensen (Denmark) pobjedili Chai Biao-Guo Zhendong 25-23, 21-7

 

Ženski singl:

Wang Yihan (China) pobjedila Saina Nehwal (India) 18-21, 21-13, 21-13


Ženski dubl:

 Wang Xiaoli-Yu Yang (China) pobjedila Ha Jung Eun-Kim Min Jung (South Korea) 21-8, 21-12

 

Mješoviti dubl:

Zhang Nan-Zhao Yunlei (China) pobjedili Xu Chen-Ma Jin (China) 21-13, 21-15

 

 

Pored velikog broja prisutnih u dvorani mečeve su pratili i fanovi širom svijeta putem http://www.youtube.com/badmintonworldtv , internet TV kanala na kojem se mogu ponovo pogledati svi mečevi koji su išli u direktnim prenosima

 

Rezultate možete vidjeti na:

http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=40E237A5-B6A6-4BD4-88EB-30E421756AE7

 

 

 

Men's Singles

Group A

1. Lee Chong Wei
2. Peter Hoeg Gade 
3. Simon Santoso
4. Sho Sasaki

Group B

1. Chen Long
2. Lin Dan
3. Taufik Hidayat
4. Kenichi Tago

Women's Singles

Group A

1. Wang Yihan
2. Juliane Schenk
3. Tine Baun
4. Sung Ji Hyun

Group B

1. Wang Xin
2. Saina Nehwal
3. Bae Youn Joo
4. Sayaka Sato

Men's Doubles

Group A

1. Cai Yun / Fu Haifeng
2. Ko Sung Hyun / Yoo Yeon Seong
3. Chai Biao / Guo Zhendong
4. Hirokatsu Hashimoto / Noriyasu Hirata

Group B

1. Lee Yong Dae / Jung Jae Sung
2. Mathias Boe / Carsten Mogensen

3. Mohammad Ahsan / Bona Septano
4. Koo Kien Keat / Tan Boon Heong

Women's Doubles

Group A

1. Wang Xiaoli / Yu Yang
2. Ha Jung Eun / Kim Min Jung
3. Cheng Wen Hsing / Chien Yu Chin
4. Poon Lok Yan / Tse Ying Suet

Group B

1. Tian Qing / Zhao Yunlei
2. Mizuki Fujii / Reika Kakiiwa
3. Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl
4. Shizuka Matsuo / Mami Naito

Mixed Doubles

Group A

1. Zhang Nan / Zhao Yunlei
2. Xu Chen / Ma Jin
3. Tantowi Ahmad / Liliyana Natsir
4. Robert Blair / Gabrielle White

Group B

1. Joachim Fischer / Christinna Pedersen
2. Chen Hung Ling / Cheng Wen Hsing
3. Shintaro Ikeda / Reiko Shiota
4. Sudket Prapakamol / Saralee Thoungthongkam

 

 

 

Preuzmite datoteku: