Završen VII turnir školske badminton lige BiH-"Mikrofinova škola badmintona"

U subotu 21.12.2013. godine u Banja Luci je organizovan VII turnir školske badminton lige BiH koja se realizuje u okviru projekta „Mikrofinova škola badmintona“.

 

 

"Mikrofinova škola badmintona" je razvojni projekat koji Badminton savez BiH realizuje u saradnji sa „Mikrofin“d.o.o. a cilj mu je da, kroz promocija takmičarskog badmintona u BiH, omogući djeci da se bave korisnim i zdravim fizičkim aktivnostima.

 

„Mikrofinova škola badmintona“ se realizuje u saradanji sa upravama škola, a odvija se kao vannastavna aktivnost u okviru škole, i to na način da je treniranje badmintona dostupno svim zainteresovanim učenicima bez bilo kakve naknade.

 

Ralizacija ovog projekta je pokazala da ovo može biti dobar model za istinsko društveno odgovorno djelovanje, primjereno današnjim uslovima u društvu, a korist imaju i oni koji podržavaju projekat i oni kojima je namjenjen. Zaista, može se reći, da je svaka marka uložena u ovakve projekte utrošena na najbolji mogući način.

 

U okviru projekta, a da bi rad u školskim badminton sekcijama dobio puni smisoa, organizuju se redovni turniri na kraju polugodišta, na kojima mladi badmintonaši iskazuju sve ono dotad naučeno iz oblasti tehnike i taktike badmintona.

 

 

Zadnji turnir u nizu, VII po redu, je završen u Banja Luci 21.12.2013. godine i do sada je bi najuspješniji od svih. Na njemu je učešće uzelo 102 mlada takmičara iz 14 škola sa teritorije cijele BiH: Banja Luka, Prijedor, Bihać, Šamac, Sarajevo, Jablanica. Takmičili su se u kategorijama U9,U11,U13 i U15 u muškom i ženskom singlu.

 

 

Nakon što je gospođa Rada Bjeljac, izvršni direktor u „Mikrofin“d.o.o. proglasila turnir otvorenim, sportska dvorana,O.Š.“Borisav Satnković“, a to je jedna od škola koje imaju badminton sekciju, odzvanjala je dječijim smjehom, borbenim povicima i uzvicima navijača koji su bodrili svoje takmičare.

 

 

 

Nakon više od 6 sati napornih mečeva i prijatnog druženja dobili smo pobjednike u svim kategorijama. Najviše uspjeha su imali predstavnici O.Š “Jovan Dučić“ iz Gornje Lamovite, ali medalje su se lijepo rasporedile tako da se većina škola može pohvaliti odličjima koje malim šampionima uručila Sandra Lonco, direktor MKD“Mikrofin“d.o.o. koji već petu godinu uzastopno stoji iza ovog velikog projekta.

 

 

POBJEDNICI

 

 

U9, djevojčice:1.Sofija Janjetović 2.Maja Popović(Banja Luka)3.Andrea Mišković(Sarajevo)

U9,dječaci: 1.Damjan Peurača 2.Dejan Vrebac 3.Nenad Ljubičić(Banja Luka)

U11,djevojčice: 1.Anđela Božić 2.Lana Cvijić 3.Isidora Pekez (Banja Luka)

U11,dječaci: 1.Rajko Milaković(Banja Luka)2.Stefan Ljajić 3.Njegoš Stanojević )Gornja Lamovita)

U13,djevojčice: 1.Dajana Popović 2. Una Bosnić 3. Ksenija Marinkovič (Banja Luka)

U13,dječaci: 1.Dejan Kezija(Vrbanja,BL) 2.Đorđe Stevanić 3.Dušan Cvijić(Gornja Lamovita)

U15,djevojčice: 1.Dalila Prando (Sarajevo) 2. Ivana Stevanić(Gornja Lamovita) 3.Jasmina Krnjić (Jablanica)

U15,dječaci: 1.Marko Tejić(Gornja Lamovita) 2.Vladimir Janković (Banja Luka) 3. Miloš Miljić (Bihać)

 

Za još jedan lijep badminton dan i dobru organizaciju zaslužni su prije svega mladi članovi BK“Banja Luka“: Elena Kevac,Neris Ramić, Nina Femić, Marko Kočić ,Miroslav Kočić, Aleksandar Egić, Nevena Đukić, Anja Majkić, Olja Fail, Miloš Tomić, Igor Šešić i Dejan Kosić, koji su opet pokazali da se na njih može računati i u realizaciji najsloženiji badminton događaja.